Először is ki kell vágni egy darabot a sörös dobozból kiegyengetni és lecsiszolni a festéket róla egy jó darabon. Ha ez kész, kezdhetjük kilyukasztani.
A kiegyengetett sörös doboz darabról távolítsuk el a festéket nagyon finom csiszolóvászonnal |
Maga a lyuk készítése egy egyszerű folyamat, de azért nem úgy megy, hogy fogod a kalapácson meg a százas szöget azt adsz neki. Ha van egy tolómércéd le is mérheted a varrótű vastagságát, ha nincs, akkor hinned kell nekem, hogy legvékonyabbak is kb. 0,4-0,5mm átmérőjűek. Ebből következőleg nagyon vigyázva kell ütni, hogy csak a hegye üssön át az alumíniumon.
Ekkor meg kell fordítani és lecsiszolni a tű által okozott kitüremkedést, majd a másik oldalról beledugni a tűt, egy kicsit megforgatni, hogy kerek legyen a lyuk, majd ismét megcsiszolni a másik oldalról és ezt megismételni párszor. A nagykönyv szerint érdemes többet is csinálni és megnézni melyik sikerült a legjobban. Ezt megteheted nagyító alatt és egy diavetítővel a falra kivetítve is.
Ha megvan a nyertes vágj ki a lyuk körül egy kis darabot, majd egy kis szigetelő szalag csíkra lyukassz lyukasztóval egy lyukat és ragaszd fel rá a blendét. Ezek után már csak helyére kell illeszteni, ha kész a többi.
[…] Ezek után lefestettem a két részt kívül, belül feketére, majd betettem a lyukblendét. (Ennek a kialakítása és elhelyezése azonos az Unicum kameránál látottakkal.) […]