Pinterest – Fotós napló másképp

Három éve írtam egy bejegyzést arról, hogyan használom az Evernote nevű alkalmazást fotós naplóként.  Az idők azonban változnak az informatika fejlődik és új lehetőségek nyílnak. Most egy olyan alkalmazásról szeretnék pár sort írni, amit az isten is fotós naplónak teremtett, de persze van egy csomó más (manapság divatos szociális) lehetőség benne. Az alkalmazás neve Pinterest és most pont nem működik… na közben megszerelték :)

Hogy működik?

A dolog használata meglehetősen egyszerű. Vannak tűzőtábláid (board) és tüskéid (pin) amikkel a képeket a táblára tűzheted. A fenti képen a Long exposure nevű táblám tartalmát látod. A képen az is látszik, hogy 13 tüske és 7 követő van adott táblán. És itt jön a csel…

Hogy használjam?

Először is keress hasonló érdeklődési körű embereket és kezd el követni a tábláikat. Ha akarod, kezdheted nálam. Amikor bejelentkezel a Pinterestre ezeknek a tábláknak fogod az új tüskéit látni. Ami tetszik tedd el magadnak (repin) egy saját táblára.
Ezen felül a böngésződbe letölthetsz egy gombot, amivel a böngészés közben talált fotókat feltűzheted magadnak bármelyik tábládra. Nagyjából ennyi.

Ellenjavallat?

Két dolog szól a Pinterest ellen. Az első, hogy nagyon sok időt el lehet tölteni (főleg az elején) a fotókra vadászva. A második, hogy cenzúrázzák. Vagyis inkább próbálják, ezért elképzelhető, hogy egy-egy fotó eltűnik a tábláidról. Ez például a Pinterest szerint pornográf tartalom…

Ha viszont nem vagy az akt témájára rágerjedve és mondjuk csak tájképeket szeretnél eltenni magadnak, majdnem tökéletes eszköz.
Baráth Gábor
Baráth Gábor

Fotós, szakíró és fordító.

Szerzője többek között az Adobe Photoshop Lightroom, a GIMP könyv és a Furmányos fotós könyv, c. könyveknek, fordítója a következő Scott Kelby műveknek: Photoshop digitális fotósoknak - Új verzió,
Világítsd be! Fotózd le! Retusáld!,
A digitális fotós könyv 5.,
A digitális fotós könyv - Best of
és a
Vakuskönyv fotósoknak.

Articles: 1392