A Kindertojás kamera ma formát öltött. Először fúrtam két lyukat a tojások összeillesztésre. Mivel ennek a tojásnak a két fele egymáshoz képest elforgatható, a két lyuk kitűnően használható zárként is. (Piros nyilakkal jelöltem a képen.)

untitled0001-3_120515_100822_PM

Ezek után lefestettem a két részt kívül, belül feketére, majd betettem a lyukblendét. (Ennek a kialakítása és elhelyezése azonos az Unicum kameránál látottakkal.)

Amikor kész volt minden, bementem a sötétkamrába vágtam egy darab fotópapírt és exponáltam. Az előhívás során az derült ki, hogy a papírhívóm megdöglött, úgyhogy kénytelen voltam az újra próbálkozáshoz Rodinalból rögtönözni papírhívót. Íme az első tesztkép amit a Kindertojás fényképezőgéppel készítettem.

tojas001

Látható, hogy egyrészt van kép, ami kitűnő hír, másrészt pedig az, hogy érdemes lenne minimum lesorjázni, de inkább jelentősen kitágítani a tojáson fúrt lyukat. Ezen felül a festéssel sem vagyok elégedett, jó lenne a kép alján megszüntetni a fénybeszűrődést.

 

Baráth Gábor
Baráth Gábor

Fotós, szakíró és fordító.

Szerzője többek között az Adobe Photoshop Lightroom, a GIMP könyv és a Furmányos fotós könyv, c. könyveknek, fordítója a következő Scott Kelby műveknek: Photoshop digitális fotósoknak - Új verzió,
Világítsd be! Fotózd le! Retusáld!,
A digitális fotós könyv 5.,
A digitális fotós könyv - Best of
és a
Vakuskönyv fotósoknak.

Articles: 1392